Jakie korzyści daje ubezpieczenie Assistance?

korzysci assistance img

Każdy właściciel pojazdu, który doświadczył jego usterki na trasie, doskonale wie, jak kosztowne bywają skutki awarii. Aby w jak najmniejszym stopniu odczuć niedogodności z tym związane, warto zawczasu wykupić ubezpieczenie Assistance. Co to oznacza, do czego zobowiązują się ubezpieczyciele i jakie są dostępne możliwości?

Podstawowe informacje o Assistance

Polisa Assistance nie jest obowiązkowa, ale w każdej chwili może okazać się potrzebna. Ubezpieczenie wykupuje się na cały rok i można to zrobić w ramach rozszerzenia OC albo AC. Ochrona obejmować może każde auto osobowe, motocykl, ciężarówkę, a nawet przyczepę campingową. W przypadku podstawowego pakietu Assistance jako elementu polisy OC należy być przygotowanym na ograniczony zakres pomocy. Natomiast jeśli cenisz sobie swobodę i możliwość polegania na ubezpieczycielu, lepiej wybrać rozszerzony pakiet będący dodatkiem do AC. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest wybranie całego zestawu ubezpieczeń komunikacyjnych u jednego ubezpieczyciela, zamiast np. każdej usługi w innym towarzystwie.

Jaki zakres ma ubezpieczenie Assistance?

To, co wchodzi w zakres pakietu Assistance, zależy od informacji zawartych w OWU. Każdy ubezpieczyciel może wskazać inny zakres pomocy, zatem warto dokonać wyboru nie tylko ze względu na wysokość składki, ale głównie deklarowane wsparcie ubezpieczyciela. W różnych wariantach liczyć można między innymi na:

  • holowanie pojazdu – z ograniczeniem do określonej odległości,
  • organizację i opłacenie naprawy samochodu – w podstawowym pakiecie do określonej kwoty, w pakiecie rozszerzonym liczyć można na usunięcie szkody niezależnie od ceny,
  • organizację i opłacenie noclegu w hotelu, jeśli do szkody doszło na trasie,
  • organizację i opłacenie powrotu do domu albo kontynuację podróży innym środkiem transportu (np. pociągiem),
  • organizację i opłacenie wynajmu pojazdu zastępczego na ustaloną liczbę dni,
  • pomoc prawną, jeśli jest taka konieczność,
  • zapewnienie kierowcy zastępczego, jeśli zdarzenie uniemożliwiło ubezpieczonemu dalsze prowadzenie pojazdu,
  • opłacenie parkingu,
  • opiekę nad przewożonymi zwierzętami.

W podstawowych pakietach należy liczyć się ze ściśle określonymi ograniczeniami związanymi z tym, do jakiej odległości ubezpieczyciel odholuje bezpłatnie Twoje auto, na ile dni zorganizuje pojazd zastępczy czy do jakiej kwoty usunie szkody w samochodzie. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek na drodze, warto wybrać odpowiednio rozszerzony pakietu ubezpieczeń – OC, AC i kompleksowe Assistance. Klientów z Ciechanowa, Mławy, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Przasnysza, Pułtuska, Płocka, Płońska, Łomży i okolic zapraszamy do naszych biur operacyjnych, gdzie doradcy pomogą wybrać oraz zawrzeć najbardziej korzystne ubezpieczenie komunikacyjne.