Jakie korzyści daje ubezpieczenie AutoCasco?

ubezpieczenie autocasco img

Ubezpieczenie AC – w przeciwieństwie do OC – nie jest obowiązkowe, ale życie pisze najróżniejsze scenariusze i na wiele z nich warto się przygotować, by później zaoszczędzić sobie nerwów. Rachunek wystawiony przez mechanika samochodowego może przyprawić o zawrót głowy, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie AutoCasco o odpowiednim zakresie. Sprawdź, jak wiele korzyści wynika z posiadania takiej polisy.

Przed czym chroni AutoCasco?

Rolą ubezpieczenia AC jest ochrona przed finansowymi konsekwencjami różnych zdarzeń spowodowanych przez osoby trzecie, czynniki atmosferyczne, zwierzęta itp. Co ważne, ochrona obowiązuje nie tylko w przypadku uczestnictwa w ruchu drogowym, ale też wtedy, gdy do zdarzeń dochodzi na parkingu, podjeździe czy w garażu. Jaki zakres może mieć ubezpieczenie AutoCasco?

Podstawowy albo rozszerzony zakres ubezpieczenia AC

To, jakie zdarzenia wchodzą w zakres ochrony ubezpieczeniowej, zależy od wybranego wariantu oraz oferty ubezpieczyciela. Także rodzaj odszkodowania uzależniony jest od indywidualnych zapisów w polisie – może to być na przykład wypłata gotówki albo bezgotówkowa naprawa w warsztacie ASO. Przed skutkami finansowymi jakich zdarzeń chroni zatem AutoCasco? To między innymi:

  • wypadek albo stłuczka z innym pojazdem,
  • stłuczka z przedmiotami, osobami, zwierzętami,
  • kradzież albo usiłowanie kradzieży samochodu lub jego części,
  • uszkodzenie zaparkowanego auta przez osoby trzecie (akty wandalizmu) albo zwierzęta,
  • uszkodzenie powstałe w wyniku działania żywiołów – pożar, powódź, silne podmuchy wiatru,
  • skutki gwałtownych warunków atmosferycznych – uderzenie pioruna, osuwanie się gruntu, lawina, gradobicie itp.

Wybierz najbardziej korzystną ofertę AC

W Polsce coraz częściej dochodzi do różnych pogodowych anomalii, których skutki bywają poważne. Silne podmuchy wiatru potrafią złamać gałąź dużego drzewa rosnącego w pobliżu parkingu, a nawet przenosić przedmioty, które uderzając z maskę czy drzwi samochodu, mogą spowodować poważne wgniecenia. Coraz częściej zdarzają się też lokalne podtopienia na skutek ulewnych opadów oraz wyładowania atmosferyczne. W wielu przypadkach naprawy takich szkód bywają kosztowne, dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenie AutoCasco, które pokryje rachunki wystawione w warsztacie bądź pozwoli usunąć usterki bezgotówkowo w autoryzowanym punkcie. Klientów z Ciechanowa, Mławy, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza, Ostrołęki, Pułtuska, Płocka, Płońska, Łomży i innych miejscowości zapraszamy do kontaktu z wybranym biurem operacyjnym KONKRET marketpozyczkowy.pl. Przedstawimy Ci dostępne propozycje i pomożemy wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia AC.