Ubezpieczenie mieszkania – kluczowe przed planowanym wyjazdem

ubezpieczenie mieszkania img

Każdego roku w Polsce dochodzi nawet do 70 000 incydentów dotyczących kradzieży z włamaniem. Aż połowa spraw nie zostaje nigdy rozwiązana przez policję, przez co wiele osób pozostaje bez cennych pamiątek, służbowego sprzętu, gadżetów, kolekcji biżuterii czy gotówki. Zgodnie z policyjnymi statystykami to właśnie w okresie letnich wakacji miejsce ma aż 20% wszystkich włamań do domów i mieszkań. Co zrobić, by powrót z urlopu nie zamienił się w piekło na ziemi? Każdego roku w Polsce dochodzi nawet do 70 000 incydentów dotyczących kradzieży z włamaniem. Aż połowa spraw nie zostaje nigdy rozwiązana przez policję, przez co wiele osób pozostaje bez cennych pamiątek, służbowego sprzętu, gadżetów, kolekcji biżuterii czy gotówki. Zgodnie z policyjnymi statystykami to właśnie w okresie letnich wakacji miejsce ma aż 20% wszystkich włamań do domów i mieszkań. Co zrobić, by powrót z urlopu nie zamienił się w piekło na ziemi? 

Czy można zapobiec próbom włamania?

Podstawowym błędem wielu osób jest chwalenie się planowanym wyjazdem i terminem nieobecności. Bardzo często jesteśmy tak podekscytowani wymarzonymi wakacjami, że uśpiona zostaje nasza czujność – a to może nas sporo kosztować. Aby nie kusić losu, przed opuszczeniem mieszkania nie informuj przypadkowych osób o zaplanowanej podróży – nie publikuj w mediach społecznościowych, nie rozmawiaj o tym głośno w miejscach publicznych, zwłaszcza na osiedlowym parkingu czy klatce schodowej. Potencjalny włamywacz może usłyszeć, kiedy dokładnie Twój dom będzie pusty i potraktuje to jako swoiste zaproszenie. Kolejną ważną kwestią jest oddanie kluczy na czas wyjazdu zaufanej osobie – np. komuś z rodziny albo przyjaciołom. W ten sposób na pewno nie zgubisz kluczy na drugim końcu świata, a do Twojego mieszkania regularnie ktoś zajrzy, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Ostrożności jednak nigdy za wiele, a zasadnicze może okazać się ubezpieczenie o szerokim zakresie. 

Ubezpieczenie mieszkania na czas urlopu

Decydując się na ubezpieczenie nieruchomości, możesz mieć pewność, że w razie pożaru, powodzi albo kradzieży z włamaniem otrzymasz odszkodowanie pokrywające straty. Podstawowe oferty ubezpieczeniowe uwzględniają również skutki huraganu, zapadnięcia gruntu, powalenia drzewa, eksplozji czy pęknięcia rur doprowadzających wodę do budynku. Dobrze jest też zainwestować w opcje dodatkowe, np. ubezpieczenie wyposażenia lub assistance techniczny, a oprócz tego zaleca się wykupienie prywatnego OC – dzięki temu sąsiad z dołu, który zostanie zalany w wyniku pęknięcia rury w Twoim mieszkaniu, będzie mógł ubiegać się o zwrot kosztów za naprawy od Twojego ubezpieczyciela. 

Szczegółowy zakres ubezpieczenia, kwotę polisy oraz inne warunki poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych poznasz odwiedzając jedno z biur operacyjnych KONKRET marketpozyczkowy.pl, np. w Ostrołęce, Ciechanowie, Płocku, Ostrowi Mazowieckiej, Mławie, Przasnyszu, Pułtusku, Płońsku albo Łomży. Zapraszamy!